Оформлення технічного паспорта на квартиру, будинок, гараж, дачний будинок, машиномісце
Про послугу

Технічний паспорт не входить до правовстановлюючих документів. Але виступає обов'язковим доповненням до офіційного підтвердження права власності. Техпаспорт потрібен при юридичних операціях з нерухомістю: угоди купівлі-продажу та обміну, оформлення спадщини або передачу в заставу. А також якщо потрібно провести реконструкцію об'єкта. Цей документ часто плутають із техпланом, який включає схему будинку та інформацію про розташування будівлі, будівлі чи приміщення.

Техпаспорт на дачу або садовий будинок містить детальні відомості про всі характеристики нерухомості, включаючи кількість поверхів, кімнат, відомості про рік побудови та дату здачі в експлуатацію. Документ також містить реєстраційний номер. Усі зміни у будинку (прибудова, реконструкція, перепланування, капремонт) власник повинен своєчасно вносити до техпаспорту.

Якщо під об'єктом нерухомості мається на увазі багатоквартирний будинок, технічний паспорт потрібен, щоб здати будинок в експлуатацію та видати документи на кожну квартиру. Заселятися у житло чи використовувати нерухомість у комерційних цілях без техпаспорту протизаконно.

Як оформлюється техпаспорт?

Після подання всіх передбачених документів, необхідних для оформлення техпаспорту, спеціаліст БТІ та власник будівлі домовляються про час зустрічі на об'єкті для виконання інвентаризації. У ході цієї процедури сертифікований технічний інженер робить виміри та детально досліджує нерухомість. Результати робіт записуються у карту технічного стану квартири, гаража, садового будинку чи дачі – технічний паспорт об'єкту.

Термін дії техпаспорту

Новий техпаспорт БТІ на будівлю, будівлю або приміщення може знадобитися за умови:

-зміні власника, коли з останньої інвентаризації минуло не менше дев'яти місяців;

-оформлення виписки БТІ, коли з моменту інвентаризації пройшло більше трьох місяців;

- виявлення змін у зафіксованих відомостях у процесі проведення процедури інвентаризації.

У згаданих ситуаціях потрібна актуалізація даних, зазначених у наявному технічному паспорті на нерухомість. У решті випадків термін дії документа не обмежений.

Замовити інвентаризацію та технічний паспорт на садовий чи дачний будинок, гараж чи паркомісце легко. Просто зателефонуйте по одному із зазначених телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн та менеджер компанії «Херсонпроект» зв'яжеться з вами найближчим часом.

Як ми працюємо
icon
01
Залишаєте заявку, ми з вами зв'язуємося
icon
02
Виїзд фахівця на об'єкт
icon
03
Складаємо кошторис, підписання договору
icon
04
Виконання роботи в терміни