Зміна цільового призначення землі
Про послугу

Цільове призначення земельної ділянки має у розумінні її використання на цілком конкретні цілі. Наприклад, якщо власник володіє землею, яка проходить за документами, як сільгоспугіддя (для вирощування сільськогосподарських культур), це землі сільськогосподарського призначення. Зводити на них житловий комплекс ніхто не дозволить, допоки не провести спеціальну процедуру зміни цільового призначення земельної ділянки. При цьому чинним законодавством передбачено певні обмеження щодо цього питання. Наприклад, зміна цільового призначення земель, що мають статус «особливо цінні», дозволено для цілком конкретних цілей (розміщення на них доріг, трубопроводів, житла тощо). Щодо землі природоохоронного, у тому числі заповідників, лісогосподарського чи історико-культурного призначення, без відповідного погодження з Кабінетом Міністрів України не обійтися.

Що потрібно зробити для зміни цільового призначення?

Власнику землі необхідно виконати низку послідовних дій:

1. Оформити заяву зміну цільового призначення;

2. Знайти організацію, яка займається розробкою проекту землеустрою, яка виконає цей вид робіт.

3. Вказаний вище документ підлягає погодженню з уповноваженими органами влади. Щодо земель природоохоронного, у тому числі заповідників, лісогосподарського або історико-культурного призначення, лісового, водного фонду, особливо цінних земель, необхідна експертиза Держгеокадастру України. Не слід забувати про необхідність наявності затвердженого детального плану території (замість цього документа може бути план зонування території, але також обов'язково затверджений відповідним чином). Для затвердження проекту потрібно звертатися до сільради, селищної ради, ОТГ (об'єднаної територіальної громади) або міськради та територіальної адміністрації (залежно від того, де розташована ділянка).

Після прийняття позитивного рішення слід звернутися до державного кадастрового реєстратора з відповідною заявою, погодженою проектом землеустрою та за необхідності – висновком державної експертизи.

До речі, у договорі з організацією, яка робила проект, може бути передбачено, що до органу Держгеокадастру може звернутися також вона. Можливо, така послуга обійдеться власнику ділянки трохи дорожче, зате позбавить його зайвих турбот. Якщо документи подані у повному обсязі, реєстратор вносить відомості до держземкадастру про зміну цільового призначення. Відмова реєстратора може бути оскаржена у встановленому законом порядку.

Компанія «Херсонпроект» допоможе Вам виконати зміну цільового призначення землі під ключ».

Як ми працюємо
icon
01
Залишаєте заявку, ми з вами зв'язуємося
icon
02
Виїзд фахівця на об'єкт
icon
03
Складаємо кошторис, підписання договору
icon
04
Виконання роботи в терміни