Оформлення земельних ділянок
Про послугу

Оформлення земельної ділянки у власність в Херсоні

Приватизація ділянки — це процес передачі території, яка вважається комунальною чи державною власністю, у приватне володіння фізичними чи юридичними особами.

Оформлення землі у власність дає право постійного користування, включно з процесами забудови, передачі в суборенду або оренду, дар і так далі. Крім того, для власника приватизованої ділянки не страшні посягання від суміжних користувачів. А для тих, хто зацікавлений у подальшому перепродажі, це ще й вигідно, оскільки збільшиться ринкова ціна всієї забудови.

Оформлення землі: приватизація

Порядок приватизації землі різний залежно від того, перебуває вона в користуванні на момент початку приватизації чи ні. Ця властивість впливає також на кінцеву вартість, яку матиме реєстрація права на земельну ділянку.

Виготовлення акту не є обов’язковою процедурою для громадян України, які, наприклад, звернулися в архітектурне бюро в Херсоні для розроблення будівельного проекту. Проте зволікати з укладанням права користування на території не варто.

Розв’язання питань оформлення документів на земельну ділянку вимагає втручання кваліфікованих співробітників, які здатні вивчити всі вимоги та необхідні законодавчі акти, а також вдало взаємодіяти з державними органами. Саме таких фахівців ви знайдете в ПНПФ «Херсонпроект». Ми заощадимо не лише ваші гроші, а й нерви, сили та час.

Як отримати землю?

Безоплатна передача окремих земельних площ у приватну власність громадян здійснюється в таких випадках (ст. 116 ЗКУ):

 • якщо людина, яка хоче оформити земельну ділянку у власність, вже експлуатує її за призначенням;
 • внаслідок дотримання необхідних умов та відповідності вимогам ЗКУ на безоплатне отримання земельної ділянки в межах встановленої норми;
 • після приватизації сільськогосподарської установи, підприємства чи організації, що належать державі чи комунальному господарству.

Компанія «Херсонпроект» із задоволенням допоможе зареєструвати земельну ділянку, право на отримання якої має кожен українець.

Оформлення права власності на земельну ділянку: норми безоплатної передачі

Держава може виділити площу для ведення фермерського чи особистого господарства, садівництва, дачного будівництва, гаражів чи житлового будинку для обслуговування присадибної ділянки. За такої умови ціна на ділянку землі нульова, а платити потрібно лише за послуги з оформлення землі у власність.

Отримати територію конкретного призначення можна тільки один раз, а щоби не зіткнутися з проблемами в майбутньому, треба відразу ж здійснити оформлення права власності на землю.

Згідно із законодавством українець може розраховувати на безоплатну територію:

 • під гараж (до 0,01 га);
 • під дачну ділянку (не більше ніж 0,10 га);
 • для ведення садівництва (0,12 га й менше);
 • під житловий будинок з урахуванням присадибної території (не більше ніж 0,25 га в селі, 0,15 га в селищі та 0,10 га в місті);
 • для ведення особистого господарства (до 2,0 га);
 • для організації фермерського господарства (площа визначається індивідуально, оскільки на рішення впливає тип місцевості та наявність інших сільськогосподарських підприємств).

Реєстрація права власності на земельну ділянку: присвоєння кадастрового номера

Державна реєстрація земельних ділянок — це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права. Для відведення частини земної поверхні, а також для ідентифікації її місцезнаходження в країні, використовується спеціальна система обліку з унікальними номерами об’єктів нерухомості. Їх називають кадастровими та вносять у систему, коли потрібно зареєструвати право власності на земельну ділянку в Херсоні чи в іншому населеному пункті України.

Ті, хто подбав про виконання цієї послуги, можуть здійснювати будь-які операції з територією та нерухомим майном, що розташоване на ній.

Без надання кадастрового номера не обійтися під час:

 • переоформлення цільового призначення;
 • визначення ринкової ціни землі;
 • реєстрації чи переходу права на нерухомість;
 • передачі території в користування за рішенням органів місцевого самоврядування.

Якщо державний акт підписаний раніше 2002 року, то для оформлення земельної ділянки у власність доведеться скористатися послугами з розробки нової технічної документації.

Присвоєння кадастрового номера та відновлення кордонів можуть знадобитися, якщо в системі про них немає інформації. По допомогу слід звернутися до ПНПФ «Херсонпроект», де можна легко та швидко зареєструвати права на землю. Наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть вам професійну консультацію та підготують необхідну документацію та допоможуть із поданням документів до всіх інстанцій, включно з Геокадастром для гарантованого отримання кадастрового номера.

Реєстрація земельної ділянки: зміна цільового призначення

Якщо у вас є територія, наприклад, призначена для вирощування сільськогосподарських культур, а ви плануєте побудувати там житловий комплекс, то не обійтися без послуг фірми, що допоможе навести лад у документації. Зміна цільового призначення дозволена на законодавчому рівні, але з певними обмеженнями.

Зокрема, внесення змін до документів на землі зі статусом «особливо цінних» вимагають погодження з Верховною Радою України. Для них і земель історико-культурного, природоохоронного та лісогосподарського призначення потрібна експертиза Держгеокадастру.

Перше, що потрібно зробити власнику землі, цільове призначення якої він хоче змінити, це:

 • написати відповідну заяву;
 • зібрати пакет необхідних документів, що також включає ДПТ чи план зонування;
 • звернутися до організації, що надає такі послуги, як реєстрація речових прав на земельну ділянку.

Якщо вас влаштовує вартість розроблення проекту землеустрою, фахівці розпочинають комплекс робіт із документами, що включає їх погодження з уповноваженими органами влади. Наша компанія в Херсоні допоможе виконати зміну цільового призначення ділянки в будь-якому куточку країни.

Як ми працюємо
icon
01
Залишаєте заявку, ми з вами зв'язуємося
icon
02
Виїзд фахівця на об'єкт
icon
03
Складаємо кошторис, підписання договору
icon
04
Виконання роботи в терміни