Проектування об
Про послугу

Оформляючи дозвільну документацію на забудову, багато хто має на увазі саме великі споруди - багатоповерхові будинки або котеджі, торгові центи, об'єкти інфраструктури. Але зведення об'єктів малої архітектурної форми потребує не меншої кількості дозвільних документів. Однак, незважаючи на свої невеликі габарити, подібні конструкції також мають право на встановлення, яке має бути виконане в рамках законодавчих та містобудівних норм.

До малих архітектурних форм відносять споруди, що мають відносно невеликі розміри (кіоски, торгові павільйони, гаражі та подібні об'єкти). Усіх їх поєднує одне – вони не вимагають закладки фундаменту перед встановленням. Часто саме вони не мають жодних дозвільних документів на своє розташування на тій чи іншій території. Адже незаконне будівництво та встановлення карається законом, має бути знесене, а власник її обкладається штрафом.

Крім вищезгаданих, також до малих архітектурних форм відноситься ще цілий перелік елементів, які служать для перетворення дворових територій чи громадських місць. Це лавки, столики, альтанки, вазони, фонтани та декоративні басейни, елементи освітлення, декоративні містки, зупинки, дитячі майданчики, огорожі, об'єкти рекламного характеру (сітілайти, білборди).

Основна документація, яка обумовлює розміщення об'єктів малих архітектурних форм, особливо так званих тимчасових споруд (ті ж кіоски та інше) – це паспорт прив'язки. Потрібно звернення до органів місцевої влади для того, щоб отримати дозвіл на встановлення об'єкта. А для того, щоб рішення органів було позитивним, необхідно наочно показати, що розміщення об'єкта відповідає всім вимогам та нормам будівництва.

Наочно це можна зробити з допомогою графічних матеріалів. Зокрема, для МАФ достатньо надати графічні матеріали у вигляді топографічного плану з позначенням запланованого місця встановлення конструкції. Розташування планованої малої архітектурної форми має бути виконано на графічних документах з прив'язкою до місцевості, де власник об'єкта бажає розмістити МАФ.

А коли позитивна відповідь отримана, можна займатися оформленням паспорта прив'язки. Для цього також знадобиться графічне супроводження у вигляді схеми-ескізу у великому масштабі 1:50, а також технічні умови забезпечення об'єкта комунікаційними мережами.

На етапі отримання дозволів на встановлення малих архітектурних форм без певної геодезичної допомоги не обійтись. Вона у тому, щоб скласти топографо-геодезичну основу території. Як правило, це топографічний план. Також необхідно нанести на цей план МАФ. Однак перед тим, як виконувати роботи зі складання графічних документів, потрібно досліджувати територію за допомогою топографічної зйомки. І навіть якщо ця місцевість вже нанесена на топокарти, перед розробкою документів для МАФ необхідно актуалізувати дані. Усі роботи, пов'язані з малими архітектурними формами та тимчасовими спорудами, вирішують фахівці компанії «Херсонпроект».

Як ми працюємо
icon
01
Залишаєте заявку, ми з вами зв'язуємося
icon
02
Виїзд фахівця на об'єкт
icon
03
Складаємо кошторис, підписання договору
icon
04
Виконання роботи в терміни